Wyposażenie

Nowoczesny sprzęt to dokładniejsza i szybsza diagnoza co przekłada się na bezpieczeństwo pacjentów oraz bardziej skuteczne leczenie. Dlatego używamy sprzętów wiodących światowych marek.

1. X-MIND-TRIUM – zaawansowany aparat do zdjęć rentegonwskich :
– panoramicznych
-cefalometrycznych
-3D ( CBCT) czyli tomografia komputerowa
Dawka promieniowania w tym systemie jest ograniczona do ok 90%. Jest to bardzo dokładne i precyzyjne urządzenie pozwalające uzyskać rewelacyjną jakość obrazów co przekłada się na lepsze diagnozowanie.

2. Fizjodyspenser W&H – najnowszej generacji urządzenie dla precyzyjnego wszczepiania implantów

3. Mikroskop stomatologiczny LEICA M320 ADVANCED II to najwyższa precyzja w leczeniu zachowawczym, endodoncji , chirurgii i implantologii . Nie musimy zgadywać po prostu widzimy.

4. UNIT STERN WEBER i MAKROMED – wygodny i funkcjonalny .

5. RADIOWIZJOGRAFIA  – zapewnia doskonałą jakość zdjęć przy minimalnej dawce promieniowania oraz natychmiastowej możliwości ich analizy na ekranie monitora.

6. Kamera DIAGNOCAM do diagnozowania próchnicy pod dziąsłami i pomiędzy zębami . Dzięki niej jesteśmy w stanie wykryć próchnicę już na etapie plamy próchnicowej i poprzez stosowanie odpowiednich preparatów spowodować jej cofnięcie – remineralizację .

7. Kamera wewnątrzustna – dzięki niej jesteśmy w stanie pokazać efekty swej pracy, dziecku kolorową plombę po założeniu , a dorosłym np. „ dziurę” w zębie.

8. Kątnica Endostar Pro Endo – bezprzewodowy mikrosilnik do dokładnego opracowania kanałów korzeniowych. Znacząco przyśpiesza leczenie nawet tzw. „trudnych, zakrzywionych” kanałów .

9. System do wypełniania kanałów ciekłą gutaperką – zapewnia bardziej precyzyjne wypełnienie kanałów korzeniowych.

10. Endometr Raypex VDW – urządzenie pozwalające na dokładną lokalizację wierzchołka korzenia przy leczeniu kanałowym. Dzięki niemu możemy leczyć w znieczuleniu a i tak wiemy gdzie zakończyć leczenie i nie zranić przypadkowo tkanek wokół końca korzenia

11. Skaler EMS – do dokładnego usuwania kamienia nazębnego, przydatny także w endodoncji .

12. Piaskarka EMS handy2 – do usuwania osadów i przebarwień nawet z trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych .

13. Autoklaw Domina – niezastąpiony przy sterylizacji i przygotowaniu narzędzi zapewnia największy standard sterylizacji .

14. Assistina W&H – urządzenie , które automatycznie czyści i konserwuje wszelkie końcówki, stomatologiczne by utrzymać je w najwyższej formie.

15. Lampa BEYOND – lampa do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie, zaletą tej lampy jest mniejsza wrażliwość zębów po wybielaniu.

16. Klimatyzacja – dla komfortu naszych Pacjentów .